Znamy wyniki plebiscytu!

Motywowani dobrą energią i chęcią umożliwienia mieszkańcom udziału w podejmowaniu ważnych decyzji wpływających na wygląd miasta, pod koniec 2015 roku zaprezentowaliśmy 3  koncepcje architektoniczne nowej olsztyńskiej elektrociepłowni.

Od 4.12.2015 do 20.12.2015, przez 16 dni trwał plebiscyt na wybór jednej z nich. Uczestnicy plebiscytu głosować mogli tradycyjnie w postaci głosów papierowych w 9 lokalizacjach na terenie Olsztyna oraz internetowo, za pomocą witryny dedykowanej projektowi. Dodatkowo umożliwiliśmy głosowanie w mobilnych punktach informacyjnych podczas Jarmarku Świątecznego, w trakcie meczów siatkarskich  i piłki ręcznej.

30 grudnia ub. roku komisja plebiscytowa przeliczyła wszystkie nadesłane głosy, wynik ukształtował się następująco:

I. Miejsce: Koncepcja nr 3, autor: Biuro Architektoniczne Maciej Powązka (2.769 głosów)
II. Miejsce: Koncepcja nr 2, autor: Studio Form Architektonicznych Pantel (1.446 głosów)
III. Miejsce: Koncepcja nr 1, autor Biuro Architektoniczne "Deja Architekci s.c." (648 głosów)

Na wizualizacji powyżej I miejsce w plebiscycie: Koncepcja nr 3, autorstwa Biura Architektonicznego Macieja Powązki © MPEC Sp. z o.o. w Olsztynie

Gratulujemy zwycięzcy, a przede wszystkim dziękujemy mieszkańcom za zainteresowanie projektem MPEC i udział w głosowaniu. Wybrana w Plebiscycie koncepcja  zostanie dołączona do dokumentacji projektu i będzie podstawą  do  opracowania projektu architektonicznego obiektu nowej elektrociepłowni.

Cieszymy się, iż udało się podjąć tę ważną decyzję wspólnie z mieszkańcami naszego miasta.

ZOBACZ ZWYCIĘSKĄ KONCEPCJĘ

facebook